1590WSFLBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 110 x 82 x 44 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WSFLBK
Order No.: 61H2816
EAN: 4099889534948
MPN:
1590WSFLBK
Series: 1590W FL
1590WSFLBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 5 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WSFLBK, Hammond
Material aluminum
Length 110 mm
Width 82 mm
Height 44 mm