1590WAFL | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 93 x 39 x 31 mm, natural, IP65, 1590WAFL
Order No.: 61H2769
EAN: 4099889534474
MPN:
1590WAFL
Series: 1590W FL
1590WAFL Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 10 pcs.
Available in 7 Days: 780 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WAFL, Hammond
Material aluminum
Length 93 mm
Width 39 mm
Height 31 mm