1590WBBFL | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 119 x 94 x 34 mm, natural, IP65, 1590WBBFL
Order No.: 61H2777
EAN: 4099889534559
MPN:
1590WBBFL
Series: 1590W FL
1590WBBFL Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 14 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBBFL, Hammond
Material aluminum
Length 119 mm
Width 94 mm
Height 34 mm