1590WP1FLBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 153 x 83 x 50 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WP1FLBK
Order No.: 61H2811
EAN: 4099889534894
MPN:
1590WP1FLBK
Series: 1590W FL
1590WP1FLBK Hammond General Purpose Enclosures Image 1
1590WP1FLBK Hammond General Purpose Enclosures Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 2 pcs.
Available in 7 Days: 137 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WP1FLBK, Hammond
Material aluminum
Length 153 mm
Width 83 mm
Height 50 mm