1590WBSFLBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 112 x 60 x 42 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WBSFLBK
Order No.: 61H2784
EAN: 4099889534627
MPN:
1590WBSFLBK
Series: 1590W FL
1590WBSFLBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 6 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBSFLBK, Hammond
Material aluminum
Length 112 mm
Width 60 mm
Height 42 mm