1590WB2FLBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 113 x 60 x 38 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WB2FLBK
Order No.: 61H2772
EAN: 4099889534504
MPN:
1590WB2FLBK
Series: 1590W FL
1590WB2FLBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 6 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WB2FLBK, Hammond
Material aluminum
Length 113 mm
Width 60 mm
Height 38 mm