1590WB3FLBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 116 x 77 x 38 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WB3FLBK
Order No.: 61H2774
EAN: 4099889534528
MPN:
1590WB3FLBK
Series: 1590W FL
1590WB3FLBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 2 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WB3FLBK, Hammond
Material aluminum
Length 116 mm
Width 77 mm
Height 38 mm