1590WBFLBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 113 x 60 x 31 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WBFLBK
Order No.: 61H2782
EAN: 4099889534603
MPN:
1590WBFLBK
Series: 1590W FL
1590WBFLBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 80 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBFLBK, Hammond
Material aluminum
Length 113 mm
Width 60 mm
Height 31 mm