1590WBXFL | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 254 x 70 x 50 mm, natural, IP65, 1590WBXFL
Order No.: 61H2787
EAN: 4099889534658
MPN:
1590WBXFL
Series: 1590W FL
1590WBXFL Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 5 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBXFL, Hammond
Material aluminum
Length 254 mm
Width 70 mm
Height 50 mm