1590WBXFLBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 254 x 70 x 50 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WBXFLBK
Order No.: 61H2788
EAN: 4099889534665
MPN:
1590WBXFLBK
Series: 1590W FL
1590WBXFLBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 27 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBXFLBK, Hammond
Material aluminum
Length 254 mm
Width 70 mm
Height 50 mm