1590WAFLBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 93 x 39 x 31 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WAFLBK
Order No.: 61H2770
EAN: 4099889534481
MPN:
1590WAFLBK
Series: 1590W FL
1590WAFLBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 155 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WAFLBK, Hammond
Material aluminum
Length 93 mm
Width 39 mm
Height 31 mm