1590WB3FL | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 116 x 77 x 38 mm, natural, IP65, 1590WB3FL
Order No.: 61H2773
EAN: 4099889534511
MPN:
1590WB3FL
Series: 1590W FL
1590WB3FL Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 21 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WB3FL, Hammond
Material aluminum
Length 116 mm
Width 77 mm
Height 38 mm