1590WBX2FL | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 254 x 70 x 35 mm, natural, IP65, 1590WBX2FL
Order No.: 61H2785
EAN: 4099889534634
MPN:
1590WBX2FL
Series: 1590W FL
1590WBX2FL Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 16 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBX2FL, Hammond
Material aluminum
Length 254 mm
Width 70 mm
Height 35 mm