1590WP1FL | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 153 x 83 x 50 mm, natural, IP65, 1590WP1FL
Order No.: 61H2810
EAN: 4099889534887
MPN:
1590WP1FL
Series: 1590W FL
1590WP1FL Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 5 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WP1FL, Hammond
Material aluminum
Length 153 mm
Width 83 mm
Height 50 mm