1590WBSFL | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 112 x 60 x 42 mm, natural, IP65, 1590WBSFL
Order No.: 61H2783
EAN: 4099889534610
MPN:
1590WBSFL
Series: 1590W FL
1590WBSFL Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 6 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBSFL, Hammond
Material aluminum
Length 112 mm
Width 60 mm
Height 42 mm