HE1ANS24J | Panasonic
Relay, 1 Form A (N/O), 24 V (DC), 300 Ω, 30 A, 277 V (AC), monostable, HE1ANS24J
Order No.: 34G8553
EAN: 4099889406207
MPN:
HE1ANS24J
HE1AN-S-DC24V
Series: HE
HE1ANS24J Panasonic Industrial Relays
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Subject to prior sale
50 pcs.
Power relay, HE1ANS24J, PANASONIC
Features
  • Excellent resistance to contact welding
  • High-capacity and long life
  • Excellent surge resistance
Applications
  • Office equipment
  • Industrial equipment
  • Home appliances
  • Stereo systems
Contact type 1 Form A (N/O)
switching current 30 A
Coil voltage (DC) 24 V
Coil resistance 300 Ω
Switching Voltage (AC) 277 V