HE1AN12ACJ | Panasonic
Relay, 1 Form A (N/O), 12 V (DC), 12 V (AC), 30 A, 277 V (AC), monostable, HE1AN12ACJ
Order No.: 34G8533
EAN: 4099889406030
MPN:
HE1AN12ACJ
HE1AN-AC12V
Series: HE
HE1AN12ACJ Panasonic Industrial Relays
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 18 Weeks
Subject to prior sale
20 pcs.
Power relay, HE1AN12ACJ, PANASONIC
Features
  • Excellent resistance to contact welding
  • High-capacity and long life
  • Excellent surge resistance
Applications
  • Office equipment
  • Industrial equipment
  • Home appliances
  • Stereo systems
Contact type 1 Form A (N/O)
switching current 30 A
Coil voltage (DC) 12 V
Coil voltage (AC) 12 V
Switching Voltage (AC) 277 V