HE1ANQ24J | Panasonic
Relay, 1 Form A (N/O), 24 V (DC), 300 Ω, 30 A, 277 V (AC), monostable, HE1ANQ24J
Order No.: 34G8549
EAN: 4099889406160
MPN:
HE1ANQ24J
HE1AN-Q-DC24V
Series: HE
HE1ANQ24J Panasonic Industrial Relays
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Subject to prior sale
100 pcs.
Power relay, HE1ANQ24J, PANASONIC
Contact type 1 Form A (N/O)
switching current 30 A
Coil voltage (DC) 24 V
Coil resistance 300 Ω
Switching Voltage (AC) 277 V