HE1ANS110J | Panasonic
Relay, 1 Form A (N/O), 110 V (DC), 6300 Ω, 30 A, 277 V (AC), monostable, HE1ANS110J
Order No.: 34G8551
EAN: 4099889406184
MPN:
HE1ANS110J
HE1AN-S-DC110V
Series: HE
HE1ANS110J Panasonic Industrial Relays
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 22 Weeks
Subject to prior sale
10 pcs.
Power relay, HE1ANS110J, PANASONIC
Features
  • Excellent resistance to contact welding
  • High-capacity and long life
  • Excellent surge resistance
Applications
  • Office equipment
  • Industrial equipment
  • Home appliances
  • Stereo systems
Contact type 1 Form A (N/O)
switching current 30 A
Coil voltage (DC) 110 V
Coil resistance 6300 Ω
Switching Voltage (AC) 277 V