HE1ANQ240ACJ | Panasonic
Relay, 1 Form A (N/O), 240 V (AC), 30 A, 277 V (AC), monostable, HE1ANQ240ACJ
Order No.: 34G8548
EAN: 4099889406153
MPN:
HE1ANQ240ACJ
HE1AN-Q-AC240V
Series: HE
HE1ANQ240ACJ Panasonic Industrial Relays
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 22 Weeks
Subject to prior sale
20 pcs.
Power relay, HE1ANQ240ACJ, PANASONIC
Contact type 1 Form A (N/O)
switching current 30 A
Coil voltage (AC) 240 V
Switching Voltage (AC) 277 V