HE1AN120ACJ | Panasonic
Relay, 1 Form A (N/O), 120 V (AC), 30 A, 277 V (AC), monostable, HE1AN120ACJ
Order No.: 34G8532
EAN: 4099889406023
MPN:
HE1AN120ACJ
HE1AN-AC120V
Series: HE
HE1AN120ACJ Panasonic Industrial Relays
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
100 pcs.
Power relay, HE1AN120ACJ, PANASONIC
Features
  • Excellent resistance to contact welding
  • High-capacity and long life
  • Excellent surge resistance
Applications
  • Office equipment
  • Industrial equipment
  • Home appliances
  • Stereo systems
Technical specifications
Filter Property Value
Contact type 1 Form A (N/O)
switching current 30 A
Coil voltage (AC) 120 V
Switching Voltage (AC) 277 V