1590WGFL | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 100 x 50 x 25 mm, natural, IP65, 1590WGFL
Order No.: 61H2800
EAN: 4099889534788
MPN:
1590WGFL
Series: 1590W FL
1590WGFL Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 7 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WGFL, Hammond
Material aluminum
Length 100 mm
Width 50 mm
Height 25 mm