1590WCFL | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 119 x 94 x 56 mm, natural, IP65, 1590WCFL
Order No.: 61H2789
EAN: 4099889534672
MPN:
1590WCFL
Series: 1590W FL
1590WCFL Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 42 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WCFL, Hammond
Material aluminum
Length 119 mm
Width 94 mm
Height 56 mm