1590WBFL | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 113 x 60 x 31 mm, natural, IP65, 1590WBFL
Order No.: 61H2781
EAN: 4099889534597
MPN:
1590WBFL
Series: 1590W FL
1590WBFL Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 405 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBFL, Hammond
Material aluminum
Length 113 mm
Width 60 mm
Height 31 mm