PIST-470M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 47 µH, 2.2 A, PIST-470M-04
Order No.: 87D0657
MPN:
PIST-470M-04
Series: PIST
PIST-470M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
SMD Power Inductor, PIST-470M-04, Fastron
SMD Power Inductor Terminal clip with lead-free tinned surface for SMT-Reflow soldering.
Product type power choke
Inductance 47 µH
DC current 2.2 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.13 Ω
Saturation current 6 A
Design SMD
Length 18.5 mm
Width 15.23 mm
Height 12 mm