PIST-681M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 680 µH, 0.7 A, PIST-681M-04
Order No.: 87D0652
MPN:
PIST-681M-04
Series: PIST
PIST-681M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
SMD Power Inductor, PIST-681M-04, Fastron
SMD Power Inductor Terminal clip with lead-free tinned surface for SMT-Reflow soldering.
Product type power choke
Inductance 680 µH
DC current 0.7 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 1.15 Ω
Saturation current 1.4 A
Design SMD
Length 18.5 mm
Width 15.23 mm
Height 12 mm