PIST-330M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 33 µH, 2.5 A, PIST-330M-04
Order No.: 87D0659
MPN:
PIST-330M-04
Series: PIST
PIST-330M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
SMD Power Inductor, PIST-330M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 33 µH
DC current 2.5 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.12 Ω
Saturation current 6.7 A
Design SMD
Length 18.5 mm
Width 15.23 mm
Height 12 mm