PIST-331M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 330 µH, 0.92 A, PIST-331M-04
Order No.: 87D0658
MPN:
PIST-331M-04
Series: PIST
PIST-331M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
SMD Power Inductor, PIST-331M-04, Fastron
Product type power choke
Inductance 330 µH
DC current 0.92 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.7 Ω
Saturation current 2 A
Design SMD
Length 18.5 mm
Width 15.23 mm
Height 12 mm