PIST-820M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 82 µH, 1.9 A, PIST-820M-04
Order No.: 87D0650
MPN:
PIST-820M-04
Series: PIST
PIST-820M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD Power Inductor, PIST-820M-04, Fastron
SMD Power Inductor Terminal clip with lead-free tinned surface for SMT-Reflow soldering.
Product type power choke
Inductance 82 µH
DC current 1.9 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.15 Ω
Saturation current 4.8 A
Design SMD
Length 18.5 mm
Width 15.23 mm
Height 12 mm