HBCC-332J-02 | Fastron
RF choke, axial, 3.3 mH, 110 mA, HBCC-332J-02
Order No.: 74D3560
EAN: 4099889009897
MPN:
HBCC-332J-02
Series: HBCC
HBCC-332J-02 Fastron Fixed Inductors Image 1
HBCC-332J-02 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 1,200 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, HBCC-332J-02, FASTRON
Features
  • Very wide inductance
  • High Q value
Applications
  • Interference suppression
  • Communication
  • Automotive electronics
  • Lighting devices
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 3.3 mH
DC current 110 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 15 Ω
Measuring frequency 252 kHz
Quality Q Q 60
Design axial
Length 12.8 mm