HBCC-222J-02 | Fastron
RF choke, axial, 2.2 mH, 120 mA, HBCC-222J-02
Order No.: 74D3558
EAN: 4099889009880
MPN:
HBCC-222J-02
Series: HBCC
HBCC-222J-02 Fastron Fixed Inductors Image 1
HBCC-222J-02 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 2,290 pcs.
Available in 4 Days: 600 pcs. - if ordered today
10 pcs.
50 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
2000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, HBCC-222J-02, FASTRON
Features
  • Very wide inductance
  • High Q value
Applications
  • Interference suppression
  • Communication
  • Automotive electronics
  • Lighting devices
Product type RF choke
Inductance 2.2 mH
DC current 120 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 9 Ω
Measuring frequency 252 kHz
Quality Q Q 60
Design axial
Length 12.8 mm