HBCC-270K-02 | Fastron
RF choke, axial, 27 µH, 1 A, HBCC-270K-02
Order No.: 74D3524
EAN: 4099889009767
MPN:
HBCC-270K-02
Series: HBCC
HBCC-270K-02 Fastron Fixed Inductors Image 1
HBCC-270K-02 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 498 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
RF inductor, HBCC-270K-02, FASTRON
Product type RF choke
Inductance 27 µH
DC current 1 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 390 mΩ
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 40
Design axial
Length 12.8 mm