HBCC-2R2K-02 | Fastron
RF choke, axial, 2.2 µH, 1.9 A, HBCC-2R2K-02
Order No.: 74D3506
EAN: 4099889009682
MPN:
HBCC-2R2K-02
Series: HBCC
HBCC-2R2K-02 Fastron Fixed Inductors Image 1
HBCC-2R2K-02 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
RF inductor, HBCC-2R2K-02, FASTRON
Product type RF choke
Inductance 2.2 µH
DC current 1.9 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 110 mΩ
Measuring frequency 7.96 MHz
Quality Q Q 40
Design axial
Length 14.5 mm