HBCC-330K-02 | Fastron
RF choke, axial, 33 µH, 900 mA, HBCC-330K-02
Order No.: 74D3526
EAN: 4099889009774
MPN:
HBCC-330K-02
Series: HBCC
HBCC-330K-02 Fastron Fixed Inductors Image 1
HBCC-330K-02 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 399 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, HBCC-330K-02, FASTRON
Features
  • Very wide inductance range
  • High Q values
Applications
  • Interference suppression
  • Decoupling
  • RF blocking and filtering
  • Automotive electronics
  • Electronis household appliances
  • Entertainment electronics
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 33 µH
DC current 900 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 430 mΩ
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 40
Design axial
Length 12.8 mm