V10E510AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 820 V, 3500 A, 670 V (DC), 510 V (AC), 98 J, V10E510AUTO
Order No.: 74P6069
EAN: 4099891829346
MPN:
V10E510AUTO
Series: AUMOV
V10E510AUTO Littelfuse Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
4200 pcs.
Varistor, V10E510AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 820 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 3500 A
Rated voltage (DC) 670 V
Rated voltage (AC) 510 V
Energy absorption 98 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C