V10E250AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 390 V, 3500 A, 320 V (DC), 250 V (AC), 65 J, V10E250AUTO
Order No.: 74P6028
EAN: 4099891828936
MPN:
V10E250AUTO
Series: AUMOV
V10E250AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
4200 pcs.
Varistor, V10E250AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 390 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 3500 A
Rated voltage (DC) 320 V
Rated voltage (AC) 250 V
Energy absorption 65 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C