V10E140AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 220 V, 3500 A, 180 V (DC), 140 V (AC), 45 J, V10E140AUTO
Order No.: 74P6004
EAN: 4099891828691
MPN:
V10E140AUTO
Series: AUMOV
V10E140AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
4200 pcs.
Varistor, V10E140AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 220 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 3500 A
Rated voltage (DC) 180 V
Rated voltage (AC) 140 V
Energy absorption 45 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C