V10E50AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 82 V, 2500 A, 65 V (DC), 50 V (AC), 8 J, V10E50AUTO
Order No.: 74P6067
EAN: 4099891829322
MPN:
V10E50AUTO
Series: AUMOV
V10E50AUTO Littelfuse Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
4200 pcs.
Varistor, V10E50AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 82 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 2500 A
Rated voltage (DC) 65 V
Rated voltage (AC) 50 V
Energy absorption 8 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C