V10E460AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 750 V, 3500 A, 615 V (DC), 460 V (AC), 95 J, V10E460AUTO
Order No.: 74P6065
EAN: 4099891829308
MPN:
V10E460AUTO
Series: AUMOV
V10E460AUTO Littelfuse Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 15 Weeks
Subject to prior sale
4200 pcs.
Varistor, V10E460AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 750 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 3500 A
Rated voltage (DC) 615 V
Rated voltage (AC) 460 V
Energy absorption 95 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C