V10E25AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 39 V, 1500 A, 28 V (DC), 25 V (AC), 13 J, V10E25AUTO
Order No.: 74P6033
EAN: 4099891828981
MPN:
V10E25AUTO
Series: AUMOV
V10E25AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
6000 pcs.
Varistor, V10E25AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 39 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 1500 A
Rated voltage (DC) 28 V
Rated voltage (AC) 25 V
Energy absorption 13 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C