V10E17AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 27 V, 1500 A, 20 V (DC), 17 V (AC), 6.5 J, V10E17AUTO
Order No.: 74P6022
EAN: 4099891828875
MPN:
V10E17AUTO
Series: AUMOV
V10E17AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
6000 pcs.
Varistor, V10E17AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 27 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 1500 A
Rated voltage (DC) 20 V
Rated voltage (AC) 17 V
Energy absorption 6.5 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C