V10E14AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 22 V, 1500 A, 16 V (DC), 14 V (AC), 5 J, V10E14AUTO
Order No.: 74P6009
EAN: 4099891828745
MPN:
V10E14AUTO
Series: AUMOV
V10E14AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
6000 pcs.
Varistor, V10E14AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 22 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 1500 A
Rated voltage (DC) 16 V
Rated voltage (AC) 14 V
Energy absorption 5 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C