V10E30AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 47 V, 1500 A, 34 V (DC), 30 V (AC), 15.5 J, V10E30AUTO
Order No.: 74P6046
EAN: 4099891829117
MPN:
V10E30AUTO
Series: AUMOV
V10E30AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
6000 pcs.
Varistor, V10E30AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 47 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 1500 A
Rated voltage (DC) 34 V
Rated voltage (AC) 30 V
Energy absorption 15.5 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C