V10E320AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 510 V, 3500 A, 420 V (DC), 320 V (AC), 80 J, V10E320AUTO
Order No.: 74P6048
EAN: 4099891829131
MPN:
V10E320AUTO
Series: AUMOV
V10E320AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
4200 pcs.
Varistor, V10E320AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 510 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 3500 A
Rated voltage (DC) 420 V
Rated voltage (AC) 320 V
Energy absorption 80 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C