VHBCC-683J-02 | Fastron
Choke, axial, 68000 µH, 49 mA, VHBCC-683J-02
Order No.: 87D2239
MPN:
VHBCC-683J-02
Series: VHBCC
VHBCC-683J-02 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 400 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-683J-02, Fastron
Product type choke
Inductance 68000 µH
DC current 49 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 270 Ω
Saturation current 59 mA
Measuring frequency 25.2 kHz
Quality Q Q 20
Design axial
Length 16 mm