VHBCC-331J-01 | Fastron
Choke, axial, 330 µH, 630 mA, VHBCC-331J-01
Order No.: 87D2296
MPN:
VHBCC-331J-01
Series: VHBCC
VHBCC-331J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 901 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-331J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 330 µH
DC current 630 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 1.4 Ω
Saturation current 735 mA
Measuring frequency 796 kHz
Quality Q Q 25
Design axial
Length 16 mm