VHBCC-470J-01 | Fastron
Choke, axial, 47 µH, 1800 mA, VHBCC-470J-01
Order No.: 87D2276
MPN:
VHBCC-470J-01
Series: VHBCC
VHBCC-470J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 1,102 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-470J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 47 µH
DC current 1800 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.18 Ω
Saturation current 2100 mA
Measuring frequency 2520 kHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 16 mm