VHBCC-472J-01 | Fastron
Choke, axial, 4700 µH, 200 mA, VHBCC-472J-01
Order No.: 87D2268
MPN:
VHBCC-472J-01
Series: VHBCC
VHBCC-472J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 1,090 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-472J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 4700 µH
DC current 200 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 18 Ω
Saturation current 220 mA
Measuring frequency 252 kHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 16 mm