VHBCC-822J-01 | Fastron
Choke, axial, 8200 µH, 135 mA, VHBCC-822J-01
Order No.: 87D2232
MPN:
VHBCC-822J-01
Series: VHBCC
VHBCC-822J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-822J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 8200 µH
DC current 135 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 35 Ω
Saturation current 165 mA
Measuring frequency 79.6 kHz
Quality Q Q 60
Design axial
Length 16 mm