VHBCC-821J-01 | Fastron
Choke, axial, 820 µH, 448 mA, VHBCC-821J-01
Order No.: 87D2236
MPN:
VHBCC-821J-01
Series: VHBCC
VHBCC-821J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-821J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 820 µH
DC current 448 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 4.2 Ω
Saturation current 550 mA
Measuring frequency 252 kHz
Quality Q Q 70
Design axial
Length 16 mm